Naprawa i konserwacja

Konserwacja i naprawa maszyn budowlanych

naprawy-warsztat-200Naprawa i konserwacja. Tylko maszyny w nienagannym stanie technicznym gwarantują bezproblemowy i optymalny kosztowo proces produkcji.

W ten sposób Państwa firma zyska bezpieczeństwo i ekonomiczność. Dzięki regularnej konserwacji swoich urządzeń dźwigowych i komponentów uzyskają Państwo ich najwyższe bezpieczeństwo, minimalne ryzyko awarii oraz maksymalne utrzymanie wartości.

Zwłaszcza w przypadku podnoszenia oraz/lub przenoszenia ciężkich ładunków, precyzja jest dla nas jedną z najistotniejszych zasad w odniesieniu do przebiegu pracy oraz przede wszystkim bezpieczeństwa. Aby uzyskać w każdym aspekcie maksymalne bezpieczeństwo maszyn, wszystkie wynajmowane i sprzedawane przez nas maszyny są poddawane okresowym przeglądom konserwacyjnym i pielęgnacyjnym przez naszych specjalistów.

Zleć nam konserwację i naprawę mini żurawi, żurawi samojezdnych oraz podnośników do szkła

Niezależnie od tego, czy chodzi o urządzenie z naszego parku maszynowego czy też o urządzenie od obcego dostawcy, w trakcie prac konserwacyjnych, oprócz obligatoryjnych czynności kontrolnych sprawdzane są zasadniczo dodatkowo zawsze wszystkie inne istotne elementy danego urządzenia podnoszącego. W przypadku koniecznych napraw mini żurawi Maeda, żurawi samojezdnych Valla, podnośników do szkła oraz wszystkich innych naszych urządzeń podnoszących i transportowych wiedza naszej załogi warsztatowej stanowi podstawowy czynnik decydujący o ekonomiczności przebiegu napraw maszyn budowlanych. W obszarze mechatroniki dochodzą do tego nasze dostosowane specjalnie do wysokiej jakości produktów przyrządy kontrolne do diagnozowania i wyszukiwania błędów oraz dopasowywania nastawień.

Całkowity demontaż wysięgnika, rozłożenie go na części, konserwacja, naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów, a następnie ponowne niezwłoczne przygotowanie do użycia jest tylko jednym z przykładów wielu procesów odbywających się w naszym warsztacie.

Oczywiście jedną z naszych “specjalności” są także wciągarki zamontowane na wielu urządzeniach podnoszących i transportowych. Naprawiamy uszkodzone i zużyte wciągarki po ich uprzednim rozłożeniu na części i sprawdzeniu. Najczęściej wymieniane są przy tym łożyska i uszczelnienia.

Po przeprowadzonej konserwacji maszyny, naprawie oraz sprawdzeniu siłowników i zaworów następuje zawsze ich odpowietrzenie i ponowny test na stanowisku kontrolnym. Jedną z naszych standardowych czynności jest konserwacja i czyszczenie wieńców obrotowych oraz wyposażenie ich w nowe łożyska i uszczelnienia.

W przypadku podnośników próżniowych, dla zagwarantowania maksymalnego bezpieczeństwa, oprócz badania UDT przeprowadzane są przez nas dodatkowo badania zgodnie z DGUV przepis 52 i 54 “Urządzenia dźwigowe i podnośnikowe”. Wszystkie części zużywalne mamy na magazynie lub są możliwe niezwłocznie do dostarczenia, odpada tym samym kosztowne utrzymywanie stanów magazynowych przez klienta.

Niezależnie od tego, czy szkody powstały na skutek awarii, zakłócenia czy też zużycia – w sytuacji awaryjnej jesteśmy do Państwa dyspozycji a nasza flota serwisowa przejmie wszelkie konieczne naprawy.