Porady i wskazówki ze świata podnoszenia ciężarów

Nowoczesne szyby zespolone oraz ich montażowe wyzwania. Jak zapobiec ich uszkodzeniom w transporcie oraz w trakcie montażu? Na jakim sprzęcie pracują profesjonaliści?
Uplifter oferuje Państwu ręczne pomoce transportowe dla monterów okien, inżynierów ogrzewania i wszystkich, którzy muszą podnosić, przenosić i transportować ciężkie ładunki. Atrakcyjność zawodu handlowca drastycznie spadła. Podnoszenie ciężarów, ciężka praca i zła postawa w połączeniu z bólami pleców i karku są często utożsamiane z zawodami takimi jak szklarz i monter okien. Nie musi tak być!
Zdecydowanie powinieneś zwrócić na to uwagę przed zakupem! Najpierw zweryfikuj: Co odróżnia dobry żuraw do montażu szkła od złego? Chcielibyśmy wiedzieć to bardziej szczegółowo i zapytaliśmy o to wyłącznie menedżerów produktu i innowacji...
Dźwigi typu pick & carry są wytrzymałe i niemal niezniszczalne. Ale kto właściwie zajmuje się konserwacją i serwisem takich żurawi, jeśli producent już nie istnieje lub działa tylko za granicą? Jest to problem, z którym boryka się obecnie wielu właścicieli żurawi przenośnych. Możliwe rozwiązania znajdziesz w tym artykule.
Często zadawane pytanie. My w Uplifter znamy na nie odpowiedź. Raport terenowy z budowy: mini żuraw i odkurzacz do szkła w użyciu w zimowych temperaturach. Czy zakrzywione szyby można było przesunąć?
Dzięki zastosowaniu haków stałych i końcówek żurawi można zwiększyć wysokość podnoszenia i promień roboczy, a tym samym prowadzić prace w trudno dostępnych miejscach.
Mini żurawie, manipulatory do szyb i pozostałe sprzęty usprawniające prace na budowie należy serwisować, a w przypadku awarii również naprawiać. Dużym udogodnieniem dla klientów korzystających ze sprzętów z oferty Uplifter jest możliwość skorzystania z mobilnego serwisu firmy. Jakie usługi oferuje flota serwisowa?
Firma Uplifter zaprojektowała i produkuje nowoczesne maszyny do prowadzenia prac montażowych w branży stolarki okiennej. Nasze nowoczesne produkty o zasilaniu akumulatorowym sterowane są z poziomu pilota bezprzewodowego. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest podnoszenie wielkogabarytowych elementów szklanych i dużych okien.
Branża budowlana rozwija się dynamicznie w Polsce od wielu lat. Powstają liczne inwestycje w segmencie komercyjnym i indywidualnym. Liczne budowy prowadzone na terenie Polski, a w szczególności w największych aglomeracjach wielkomiejskich wymagają profesjonalnie zorganizowanego placu budowy. Teren prowadzonych prac budowlanych musi być zawsze ogrodzony, odpowiednio oznaczony tablicą informacyjną i poddany dozorowi przez kierownika budowy.
Rynek sprzedaży, wynajmu i serwisu maszyn budowlanych do montażu stolarki okiennej rozwija się najszybciej w aglomeracjach: Trójmiejskiej (Gdynia, Gdańsk, Sopot), Warszawskiej, Częstochowskiej, Krakowskiej i Wrocławskiej. W tych lokalizacjach wiodące firmy z branży, takie jak Uplifter, posiadają swoje warsztaty, punkty naprawy mini żurawi, przyssawek do szyb i manipulatorów.
Przyssawka do montażu płyt betonowych, kamiennych, palisad, obrzeży i innych ciężkich elementów przyspiesza i ułatwia pracę ekip budowlanych. Taki sprzęt sprawdzi się przede wszystkim przy pracach związanych z układaniem płyt chodnikowych lub przenoszeniem bloczków betonowych.
Manipulatory do szyb to sprzęty, które wspomagają montaż szyb, okien, a nawet płyt kamiennych. Umożliwiają transport wielkogabarytowych materiałów i zapewniają najwyższe bezpieczeństwo. Do najpopularniejszych manipulatorów należą smartlift i glassworker. Jakie są ich cechy?
1 od 2