Mini żurawie – wersje powszechnie używane w Europie

Mini żurawie – wersje powszechnie używane w Europie

Mini żuraw to maszyna budowlana, która jest coraz częściej wykorzystywana w realizacji inwestycji mieszkaniowych i przemysłowych na terenie całej Europy. Z wykorzystaniem mini żurawi można instalować stolarkę okienną w domach jednorodzinnych lub transportować elementy stalowych konstrukcji. Zależnie od modelu różnią się np. udźwigiem, zasięgiem roboczym i sposobem zasilania.

Wykorzystanie mini żurawi optymalizuje czas i precyzję prac instalacyjnych i transportowych. Specyfikacja techniczna małych dźwigów sprawia, że mogą jeździć po schodach, mieszczą się w winach i sprawnie poruszają się, np. po terenach błotnistych.

Mini żurawie – wynajem lub zakup

Mini żuraw to maszyna, którą można kupić lub wynająć. Pierwsza opcja jest dobra dla właścicieli tych firm, które miały już do czynienia z pracą na tego typu sprzęcie. Obsługa małego dźwigu jest intuicyjna, jednak wymaga opanowania pewnych umiejętności, które zadecydują o poprawności i precyzji pracy mini żurawia. Wynajem mini dźwigu to szansa na realizację inwestycji sprzętem wysokiej jakości, który jest dostępny w przystępnej cenie.

Najbardziej kompaktowy mini żuraw budowlany – Maeda MC 104

Mini żuraw Maeda MC 104 to jeden z bardziej popularnych i najmniejszych dźwigów. Sprzęt został wyposażony przez producenta w silnik elektryczny i napęd gąsienicowy. Jego maksymalny udźwig to 995 kg, a wysięg roboczy może dochodzić do 5,5 m. Dzięki tym parametrom mini żurawie MC 104 sprawdzają się tam, gdzie udźwig i dokładność pozycjonowania elementów wpływają na możliwość wykonania montażu. Maszyna ma masę 1150 kg, 130 cm wysokości i 216 cm długości całkowitej. Przy takich wymiarach posiada szerokość przejazdową równą 60 cm. Zakup lub wynajem mini żurawi służy np. przewożeniu maszyn i konstrukcji, montażowi stolarki okiennej bądź transportowaniu poszczególnych elementów wyposażenia laboratoriów.

Najpopularniejsze mini żurawie – wersje MC 285

W Europie największym zainteresowaniem, szczególnie wśród firm montażowych i rentalowych z branży glaslift, cieszą się mini dźwigi w wersjach: MC 285, MC 285-2 i MC 285-3. Nadają się do przewożenia maszyn przemysłowych oraz wielkogabarytowych okien i elementów konstrukcji. Zaletą maszyn w wersji MC 285 jest wbudowany hak szperający (searcher hook). Element ten pozwala na wykonywanie montażu przeszkleń do wysokości 10 m (krawędź górna szyby). Mały dźwig umożliwia podnoszenie elementów, np. stolarki okiennej, które ważą od 2,800 kg do 600 kg – czynniki decydujące o wartości obciążenia to wysokość podnoszenia i odległość od elewacji. Kompaktowe rozmiary i niska masa całkowita sprzyjają wynajmowi mini żurawia. Może być on przewożony busem z przyczepą na kategorii prawa jazdy B+E. W przypadku, gdy istotnym dla inwestora czynnikiem jest minimalizacja obciążenia (np. podczas transportu żurawia windą w galeriach), model MC 285-3 może osiągnąć wagę 1960 kg. Będzie to możliwe po zdemontowaniu silnika elektrycznego. Przy takiej wadze, całkowita długość małego dźwigu to 280 cm.

Mini żuraw o dużych gabarytach – Maeda MC 405

W grupie małych dźwigów, które przyjęły się na rynku europejskim, znajduje się także model o większych gabarytach. Jest to Maeda MC 405 – maszyna budowlana, której udźwig przekracza  3000 kg, a maksymalny wysięg roboczy ma ponad 20 m. Mimo swoich parametrów dźwig MC 405 nadal jest mini żurawiem. Świadczy o tym szerokość przejazdowa równa 138 cm i fakt, że ciężar maszyny przenoszony na posadzkę umożliwia wykorzystywanie jej na stropach budynków użyteczności publicznej.

Tagi: Mini żuraw
Proszę wpisać ciąg znaków w polu tekstowym poniżej.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zapoznałem się z polityką prywatności.