Przyssawki do szyb i zawiesia próżniowe

SSawki do szyb

Mini żuraw wykorzystujący przyssawkę do szyb

Budowa przyssawki do szyb

Podnoszenie szyb i okien w trudnych warunkach na budowie i w hali odbywa się zazwyczaj z użyciem przyssawek próżniowych do szkła. Urządzenia te zbudowane są z trzech podstawowych elementów. Po pierwsze należy wyróżnić konstrukcje nośną, która umożliwia montaż wszystkich komponentów maszyny i zarazem zapewnia odpowiednią nośność i możliwość manipulacji szybą. Drugim kluczowym elementem systemu jest pompa próżniowa oraz układ dystrybucji podciśnienia. Tu istotną rolę odgrywa pompa i elastyczny układ połączeń pomiędzy zbiornikiem próżni a płaszczyzną ssącą. Powierzchnia ssąca jest trzecim najbardziej newralgicznym elementem maszyny, tu wyróżniamy talerze ssące. Wykonane zazwyczaj z mieszanek gumy i silikonów umożliwiają szczelne połączenie pomiędzy szybą a układem nośnym całej ssawki. Dzięki temu możliwe jest przeniesienie ciężaru szyby na zawiesie hakowe chwytaka.

Typy przyssawek do szyb

PRZYSSAWKI AKUMULATOROWE DO SZYB PŁASKICH LUB GIĘTYCH

Wyposażone w elektryczna pompkę próżniową

  • Z ręcznym obracaniem i pochylaniem szyby
  • Z mechanicznym obracaniem i ręcznym pochylaniem
  • Z mechanicznym obracaniem i pochylaniem

PRZYSSAWKI RĘCZNE

Wyposażone w manualna pompkę próżniową

  • Do szyb płaskich
  • Do szyb giętych

PRZYSSAWKI ZASILANE Z SIECI DO SZYB PŁASKICH LUB GIĘTYCH

Wyposażone w elektryczna pompkę próżniową

  • Z ręcznym obracaniem i pochylaniem szyby
  • Z mechanicznym obracaniem i ręcznym pochylaniem
  • Z mechanicznym obracaniem i pochylaniem

Mini żurawie w czasie pracy Przyssawki do szyb w trakcie montażu szyby

Mini żurawie w czasie pracy Chwytaki do szyb

Wykorzystanie przyssawek do szyb i zawiesi próżniowych na zewnątrz

Manipulator do szyb z przyssawką UPG z przyczepioną szybą

Zakłady produkcyjne stosują przyssawki przystosowane do pracy w hali. Nie są one zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. W zależności od potrzeb zakładu wykorzystuje się rozwiązania akumulatorowe lub zasilane z sieci. Przyssawki do szyb nazywane są inaczej chwytakami do szyb lub zawiesiami próżniowymi. Są coraz częściej na standardowym wyposażeniu również w halach montażowych autobusów, pociągów i innych pojazdów.

Inaczej wygląda sprawa stosowania przyssawek na zewnątrz, na budowach, montażach stolarki okiennej. Tam wykorzystywane są maszyn bardziej odporne na uderzenia, wilgotność i inne czynniki zewnętrzne. Aktualnie najczęściej wykorzystywanymi podnośnikami do szyb na polskim rynku są chwytaki do szyb typu UPG 600 i UPG 350. Popularnym i chwalonym rozwiązaniem przez użytkowników jest wynajem ssawek do szyb. W zależności od aktualnie wykonywanych montaży ciężkich szyb lub okien firmy najmują odpowiednia maszynę która umożliwi im podniesienie dużych, wielkogabarytowych  ciężkich tafli szkła na budowie. Możliwość przechylania i obracania szyba umożliwia prowadzenie montaży stolarki okiennej HS lub innych. Z użyciem tych zawiesi próżniowych można podawać szkło od zewnętrznej strony ramy. Poprzez funkcje przechylania i obracania realizujemy montaż okien wielkogarabrytowych zaszklonych lub rozszklonych w trudnych warunkach terenowych

Wynajem i sprzedaż przyssawek do szyb do użytku wewnętrznego i zewnętrznego na terenie Polski

Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów i zasięgnij niezobowiązująco porady. Mamy w ofercie przyssawki do szyb nowe oraz używane. Znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Państwa przypadku zastosowania urządzeń próżniowych.

Sprzedaż i wynajem przyssawek do szkła

SKONTAKTUJ SIĘ

Masz pytania na temat naszych produktów i usług?

+48 22 618 27 71
+48 662 128 310
info@uplifter.pl

Wyślij do nas wiadomość poprzez formularz
kontaktowy lub zadzwoń do naszego biura.
Nasz zespół z przyjemnością odpowie na Państwa pytania.

    * pola obowiązkowe