Mini żuraw do szyb – dlaczego warto z niego korzystać?

Mini żuraw do szyb – dlaczego warto z niego korzystać?

Mini żurawie do szyb coraz częściej spotykane są na budowach. Wykorzystuje się je przy szkleniu fasad, w montażach konstrukcji oraz w precyzyjnym montażu stolarki okiennej. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług zajmujących się tym firm, wynajmując manipulatory, mini żurawie i przyssawki do szyb. 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu sprzętu, jednak najwięcej firm ma w swojej ofercie żurawie marki Maeda. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są jego największe zalety.

Do jakich celów wykorzystywany jest mini żuraw do szyb?

W ostatnich latach można zauważyć coraz dynamiczniejszy rozwój branży budowlanej. Prężnie rozwijające się nowe technologie i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że w budownictwie częściej są spotykane nietypowe elementy architektoniczne, które wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu. Na co dzień konieczne staje się stawanie przed wyzwaniami realizowania zadań produkcyjnych i montażowych w coraz trudniejszych warunkach brzegowych. Huty szkła produkują większe i nowocześniejsze przeszklenia, wychodząc naprzeciw wizjom architektów i normom energochłonności. Dziś nikogo już nie dziwi jednotonowa szyba montowana w domu jednorodzinnym lub dwutonowe przeszklenie witryny. Rynek wypracował metody transportu i montażu takich gabarytów. Do tego zadania wybrano najlepszą dostępną technologię, czyli mini żuraw Maeda.

Na czym polega fenomen mini żurawia Maeda?

Mini żuraw Maeda to typowa maszyna budowlana, która jednak różni się od innych rozwiązań oferowanych na rynku. Ma unikalny w swojej klasie system hydrauliki i układ siłowników umożliwiający precyzyjną pracę w bardzo szerokim zakresie wysięgów. To dzięki idealnemu połączeniu innowacyjnego rozdzielacza hydraulicznego z nowoczesnym sterowaniem maszyna umożliwia montaż elementów kilkusetkilogramowych i kilkutonowych z dokładnością do milimetra.

Należy również zauważyć, że istotną kwestią w przypadku każdej maszyny budowlanej jest jej trwałość. Maeda oferuje najlepsze połączenie niewielkiej wagi z najmocniejszym przekrojem masztu, konstrukcją podpór i niezawodnym systemem wciągarki linowej. To elementy kluczowe, jeśli chodzi o trwałość i funkcjonalność maszyny.

Wybierane przez nas rozwiązanie musi spełniać te podstawowe wymagania. Nie będziemy w stanie realizować montaży elementów tonowych i cięższych na fasadzie, jeśli ruchy żurawiem mają ograniczać się wyłącznie do zmiany położenia gabarytu poprzez nieprecyzyjne ruchy masztu. Bez podłączonej na stałe wciągarki linowej gwarantującej pełny udźwig maszyny cofamy się do prostych rozwiązań typu HDS, gdzie nigdy nie było możliwe realizowanie precyzyjnych prac z dużym obciążeniem. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy mini żurawia?

Zanim wypożyczymy sprzęt z firmy, warto sprawdzić, czy maszyny mają aktualne badanie UDT , są Wraz ze wzrostem popularności mini żurawi do szyb w Polsce powstało wiele firm świadczących usługi mini dźwigami, rozszerzających swoją ofertę o kompleksową usługę montażu okien i fasad. Powstały w ten sposób liczne grupy montażowe wyposażone w maszyny umożliwiające montaż szyb i okien.

Wśród nich wyróżnić można trzy grupy dostawców mini dźwigów:

  • dostawcy mini żurawi oferujący też sprzedaż okien;
  • dostawcy mini żurawi oferujący też sprzedaż usług montażowych;
  • dostawcy mini żurawi będący równocześnie firmami rentalowymi, wynajmujący sprzęt (np. Uplifter).

Wybierając partnera, każde przedsiębiorstwo musi świadomie zdecydować, czy chce zlecać prace firmom z dwóch pierwszych grup, przekazując podwykonawcy swojego klienta, czy w dbałości o ochronę know-how podejmie współpracę z firmami rentalowymi z ostatniej wymienionej grupy. Odpowiedni wybór partnera jest szczególnie ważny w przypadku obsługi klienta kluczowego.

Najwięksi wykonawcy fasad wielkopowierzchniowych w Polsce już wyposażyli się w maszyny na własny użytek, co pozwala im samodzielnie realizować projekty. Kluczowi dostawcy fasad pracują najczęściej na mini żurawiach Maeda, już dziś realizując inwestycje w całej Europie. Wybór padł na tę markę maszyn ze względu na niezawodność sprzętu, dostępność serwisu i popularność na całym świecie.

Ile jest wart mini żuraw do szyb?

Przy decyzjach o zakupie maszyn decydujący jest również taki parametr jak wartość maszyn w trakcie i po eksploatacji.

Mini żurawie Maeda mają najmocniejszą pozycję wśród tego typu maszyn, jeśli chodzi o utrzymanie wartości w perspektywie 5–10 lat od zakupu sprzętu. Na poniższym przykładzie możemy zobaczyć średnią utratę ceny w kolejnych latach eksploatacji w porównaniu z innymi średnimi wartościami szacowanymi na podstawie cen sprzedaży na rynku:

  • cena zakupu nowej maszyny typu MC 285 do szklenia – ok. 310000 zł netto;
  • cena zakupu 5-letniej maszyny typu MC 285 do szklenia – ok. 245000 zł netto;
  • cena zakupu 10-letniej maszyny typu MC 285 do szklenia – ok. 160000 zł netto.

Jak widać z powyższego zestawienia, ceny mini żurawi Maeda w estymacji 5- i 10-letniej generują utratę wartości o około 150 tysięcy zł w perspektywie 10-letniej eksploatacji. Przy czym inne małe dźwigi marek europejskich przy średniej cenie zakupu 380–450 tysięcy złotych generują spadek wartości o około 170 tysięcy już w perspektywie 5-letniej, a ich całkowity spadek wartości sięga około 98 tysięcy zł w perspektywie 10-letniej.

Wywnioskować więc można, że zakup markowych mini żurawi Maeda charakteryzuje duży poziom bezpieczeństwa, który gwarantuje:

  • najniższy spadek wartości w czasie;
  • najwyższą niezawodność w trakcie eksploatacji;
  • łatwą zbywalność maszyny;
  • tani i prosty serwis.

Przed nami liczne realizacje i wyzwania na przełomie roku. Przy podejmowaniu decyzji o różnego typu inwestycjach w zakładach pracy warto pamiętać, że zakup maszyny to inwestycja na lata. Sprzęt powinien być niezawodny, przynieść zwrot i być zbywalny po okresie amortyzacji. 

Tagi: Mini żuraw
Proszę wpisać ciąg znaków w polu tekstowym poniżej.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zapoznałem się z polityką prywatności.