Wyzwania i rozwiązania w logistyce

Wyzwania i rozwiązania w logistyce. Pytając Uplifter. 

Jakie są obecnie największe wyzwania dla wykonawców podczas transportu elementów na placu budowy (i jakie jest rozwiązanie)?

Jednym z największych wyzwań dla firm wykonawczych jest z pewnością niedobór wykwalifikowanych pracowników, który jest wyraźnie odczuwalny w branży. Obecne trendy, takie jak coraz większe i cięższe elementy szklane i płytowe, coraz węższe przejścia dla maszyn i coraz wyższe budynki, pogarszają sytuację na placu budowy.

Zespół montażowy Uplifter sam pracuje z mini żurawiem, ssawką próżniową, manipulatorem do szkła i innymi maszynami na różnych budowach w całych Niemczech i wspiera przy montażu firmy zajmujące się konstrukcjami metalowymi, szklarzami itp. Możliwe są nawet koncepcje montażowe i duże budowy, takie jak THE SPIN we Frankfurcie nad Menem. Ponieważ sami jesteśmy na miejscu i znamy wymagania, możemy wraz z naszym wewnętrznym działem rozwoju i konstrukcji wprowadzić na rynek trwałe maszyny, które w znacznym stopniu ułatwiają wszystkie zadania związane z podnoszeniem i transportem, trwale oszczędzają personel i siłę roboczą i mają uniwersalnie zastosowane. Możliwe są również konstrukcje specjalne według wymagań klienta. 

Rozwiązanie: Firmy ufają standardowemu wyposażeniu Uplifter najnowszej generacji oraz specjalnym konstrukcjom szytym na miarę! Uplifter rozwija Państwa przyszłość. 

Jakie są najnowsze produkty Państwa firmy i jakie konkretne korzyści oferują monterowi? 

Z ponad 20-letnim doświadczeniem Uplifter jest pionierem i specjalistą w dziedzinie mini żurawi! Wraz z niemiecką premierą we wrześniu 2022 roku i związaną z tym ekskluzywną prezentacją mini żurawi Uplifter SPT, firma rewolucjonizuje rynek żurawi. Stosunek ceny do wydajności, jakość produktu i kompaktowa konstrukcja przekonują. Niska masa własna, opcjonalny hydrauliczny flyjib dla wszystkich modeli i udźwig do 10 ton wyznaczają standardy. Obecnie dostępne są małe żurawie Uplifter SPT299, Uplifter SPT499 i Uplifter SPT1009, które są dystrybuowane przez firmę Uplifter prawie w całej Europie! W mini żurawiach gąsienicowych z serii Uplifter SPT montowane są wyłącznie wysokiej jakości komponenty z Europy, co wyróżnia wysoką jakość i trwałość tych maszyn. Unikat na rynku: praca żurawia Uplifter SPT299 jest możliwa niżej niż w przypadku porównywalnych modeli mini żurawi przy całkowicie wysuniętym ramieniu! Idealny do szklenia okien na parterze i do niskich wysokości sufitów w połączeniu z podnośnikami próżniowymi i hydraulicznym flyjibem - unikalnym w tej klasie.

Nowością w rozwoju firmy Uplifter jest UPM1225 - gąsienicowa platforma transportowa.

Cichszy, wyższy i ekonomiczny - Uplifter UPM1225 rewolucjonizuje rynek wśród gąsienicowych platform transportowych. Wraz z Uplifter Mover dział rozwoju Upliftera zaprojektował urządzenie do transportu ładunków, które gwarantuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Uplifter Mover jest szczególnie cichy w trybie jazdy elektrycznej i dlatego może być idealnie stosowany w pomieszczeniach i strefach o obniżonym poziomie hałasu. Dzięki mocnemu elektrycznemu napędowi gąsienicowemu i dużemu prześwitowi urządzenie to jest bardziej niż zdolne do jazdy w terenie i może z łatwością pokonywać przeszkody, które wcześniej były nie do pokonania; możliwe jest nawet pokonywanie wzniesień o nachyleniu do 45°. W pełni proporcjonalne zdalne sterowanie zapewnia bardzo czułe kierowanie pojazdem ładunkowym; niewielkie odchylenia mogą być kompensowane bez szarpnięć za pomocą dozowanych wychyleń steru i sterowane z dokładnością do punktu, tak aby transportowany towar nie został uszkodzony. Obsługa jest intuicyjna, zagwarantowana jest płynna i w pełni proporcjonalna praca maszyny. Ważne informacje o maszynie, jak np. poziom naładowania akumulatora, są wyświetlane w systemie zdalnego sterowania. 

Przy masie własnej wynoszącej zaledwie 340 kg Uplifter UPM1225 osiąga prędkość maksymalną 3 km/h, która jest odpowiednia do jego masy. Dzięki kompaktowym wymiarom, zasilany akumulatorowo UPM1225 można szybko załadować i przetransportować z miejsca pracy na miejsce w sprinterze. Wózki Uplifter Movers zostały skonstruowane tak, aby były zarówno kompaktowe, jak i wydajne. Niska wysokość platformy ładunkowej z maksymalnym prześwitem ułatwia załadunek, a jednocześnie zwiększa stabilność. Platforma o wymiarach europalety uzupełnia konstrukcję. Duża liczba kółek wspomaga optymalne rozłożenie ciężaru ładunku na platformie ładunkowej, zapewnia płynność jazdy, a z zestawem do pokonywania schodów umożliwia nawet pokonywanie stopni. Transportery gąsienicowe Uplifter to niezwykle wszechstronne maszyny o ogromnych możliwościach i niezliczonych zastosowaniach. Ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie do transportu ładunków. Pomyśl o zdrowiu swoich pracowników i zaoszczędź cenne koszty pracy i personelu. Zwiększ do maksimum możliwości zastosowania i rentowność gąsienicowych urządzeń transportowych Uplifter. Nasz dział projektowania i rozwoju jest do Państwa dyspozycji również w przypadku specjalnych adaptacji lub konstrukcji specjalnych. Uplifter ma dla Państwa firmy alternatywną metodę pracy. 

Gdzie jest jeszcze potencjał do dalszego rozwoju produktów lub w ogóle do opracowania nowych produktów? Na jakie aspekty naciskają Państwo w badaniach i rozwoju?

Coraz większego znaczenia nabierają rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta. Jednocześnie opracowywane urządzenia powinny być dostosowane do dziedziny zastosowania, ale także być uniwersalne. Kluczowe są tu technologie zorientowane na przyszłość. Dbamy o to, aby inwestycja klienta nie była przestarzała po kilku latach. Rozwijamy się z myślą o przyszłości i jesteśmy otwarci na technologie w tym procesie.

Dla firm wykonawczych często mało opłaca się kupować dany produkt, bo kolejny projekt ma już inne wymagania. Jakie podejście rekomendujecie firmom w tym zakresie?

Doskonałym przykładem wszechstronności w zastosowaniu jest Industrylifter.

Podnośniki Uplifter są idealne do podnoszenia i transportowania ładunków w ograniczonych przestrzeniach. Szczególnie popularne są również półautonomiczne pojazdy elektryczne, ponieważ zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i autonomię operatora dźwigu. Industrylifter Uplifter jest wszechstronny i elastyczny w zastosowaniu do przemysłowych prac konserwacyjnych, wymiany narzędzi lub przezbrajania w ograniczonych przestrzeniach lub jako mobilny mały żuraw. Już sama ta wszechstronność sprawia, że jest to produkt niezwykle trwały. Uplifter oferuje szeroką gamę żurawi elektrycznych i dźwigów podnoszących dostosowanych do potrzeb klienta i odpowiednich do każdego zastosowania przemysłowego. Uplifter jest specjalistą w zakresie rozwiązań dźwigowych i transportowych!

Maszyna o 100-krotnych możliwościach. Sercem każdego Industryliftera jest system PLC i praca na akumulatorze. Maksymalna moc akumulatora z czasem pracy co najmniej 8 godzin czystej pracy, czysto elektryczny, brak emisji CO2, niski poziom hałasu. Idealny do pracy w zamkniętych pomieszczeniach i halach przemysłowych.

Uplifter oferuje wszystko z jednego źródła: urządzenia podnoszące takie jak mini żurawie, podnośniki próżniowe, podnośniki do szkła itp. można wynająć szybko i łatwo. Ogólnokrajowa obsługa z dużym parkiem wynajmu gwarantuje szybką dostępność maszyn do wynajmu długoterminowego lub krótkoterminowego. Na życzenie można zarezerwować profesjonalny personel obsługujący. Uplifter posiada własny centralny warsztat z mobilnymi technikami serwisowymi działającymi na terenie całego kraju, aby zapewnić, że maszyny są zawsze w idealnym stanie technicznym na placu budowy i w razie potrzeby mogą być szybko serwisowane i naprawiane.

Proszę wpisać ciąg znaków w polu tekstowym poniżej.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zapoznałem się z polityką prywatności.

Pasujące artykuły